Tilbud!

Nøgle U klinge for Opel model 5

Varenummer: NR.K2B

1-3 dages levering

Den oprindelige pris var: 249,95 DKK.Den aktuelle pris er: 124,95 DKK.
Pris ex. moms: 199,96 DKK 99,96 DKK

Opel nøgleklinge model 5 med U-formet top til Opel fjernbetjeningsnøgler. Perfekt som erstatning ved knækket eller slidt nøgleblad. Kan skæres og tilpasses efter bilens originale nøgle.
LÆS MERE

Beskrivelse

Opel nøgleklinge model 5 med U-formet top

Er nøglebladet på din Opel-nøgle blevet slidt eller knækket? Denne Opel nøgleklinge model 5 er en praktisk og økonomisk løsning, når du ønsker at reparere din eksisterende fjernbetjeningsnøgle uden at udskifte hele nøglehuset. Klingen er udført i robust metal og leveres som et nøgleemne, der efterfølgende kan skæres til, så den passer til bilens låse og tændingssystem.

Fordele

  • Passer til udvalgte Opel fjernbetjeningsnøgler
  • U-formet top (Model 5)
  • Ideel ved knækket eller slidt nøgleblad
  • Kraftig metalkonstruktion
  • Prisvenlig løsning frem for komplet ny nøgle
  • Kan tilpasses den eksisterende nøgleprofil

Anvendelse

Nøgleklingen anvendes ved udskiftning af beskadigede eller slidte nøgleblade på Opel fjernbetjeningsnøgler. Efter montering skal klingen skæres efter den originale nøgle for korrekt funktion.

Professionel hjælp hos Nic-Tec

Nic-Tec kan hjælpe med både skæring af nøglen og eventuel kodning af transponderchip til bilens startsperresystem. Dermed får du en komplet løsning, hvis din eksisterende nøgle trænger til reparation.

Vigtigt

Sammenlign altid nøgleklingen med produktbillederne og din eksisterende nøgle før bestilling. U-formen og klingens udformning skal være identisk for at sikre kompatibilitet.

Husk www.nic-tec,com kan også hjælpe med skæring og evt indkodning af chip til bilens startspærre system hvis du har brug for dette.

Du er velkommen til at kontakte Nic-Tec enten via e-mail: info@nic-tec,com eller på telefon: 22915634, indenfor vores normale telefontid.

 

Se også vores andre kategorier:

Har du spørgsmål?

Se venligst vores FAQ inden du ringer eller skriver TAK

Ja, vi skal altid bruge bilen da alle moderne biler fra 1996 og frem er udstyret med startspærre system som kræver kodning, desuden kan der også være ting med det mekaniske låse system som kræver at vi har bilen til rådighed.

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Nej det er desværre ikke muligt da nøglerne også skal kodes til bilens startspærre system (gælder for alle biler fra 1996 og frem).

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Nej det er desværre ikke muligt da nøglerne også skal kodes til bilens startspærre system (gælder for alle biler fra 1996 og frem), desuden vil vi meget gerne afprøve dem i låsen så vi er sikker på at alt virker når du kører herfra.

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Vi afsætter normalt 30 minutter til opgaven (enkle modeller kan tage længere tid) og derfor er det bedst at aftale en tid på forhånd.

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Det anbefales altid at bestille en tid på forhånd via vores nøgle formular, så modtager du et helt uforpligtende tilbud efter at vi har kontrolleret  at vi har nøgle emnet på lager og du slipper for at vente eller i værste fald køre forgæves

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Nej, desværre ikke, det vil altid være dyrere, når alle nøgler er bortkommet.  Dette skyldes at når en bil er låst og ikke har nøgle ,er alle bilens sikkerhedssystemer aktive,  det være mekaniske låse , ratlås, startspærre system og evt alarm, desuden har vi ingen nøgle at skære efter og må derfor feks tage en lås ud og adskille for at kunne lave en nøgle som passer. Bilen er også vanskelig at håndtere, da den jo ikke kan køre selv i denne situation og skal flyttes typisk med vejhjælp.  Uanset ovenstående kan vi de fleste gange godt hjælpe i denne situation, hvis du får bilen bragt til os, så har vi den de fleste gange ude at køre igen i løbet af  max 2-3 hverdage.

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Ja det kan vi for de allerfleste modeller også fint hjælpe med.

For tilbud & kommunikation mv. brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Nej, et nøgle repkit er beregnet til at reparere eller opfriske en eksisterende nøgle , hvor den indvendige elektronik del genbruges og kun det ydre plast og evt metal udskiftes.

Hvor en komplet ny nøgle er komplet med ny elektronik del (PCB / Indmad) som også skal tilpasses / kodes til din bil , derfor har en komplet ny nøgle en højere pris da den både indeholder flere dele + kodning til bilen.

Du kan bestille nøgle repkit til mange forskellige nøgler på hjemme siden , vi kan også reparere din nøgle for dig brug venligst denne side for reparation af nøgle.

Har du brug for en komplet ny nøgle så brug venligst nøgleformularen til forespørgsel på aftale tid og pris, så vender vi tilbage med et 100% uforpligtende tilbud, åben nøgle formularen her.

Relateret produkter

  • Tilbud!
  • Tilbud!
    Reparationssæt til Opel foldenøgle med 2 knapper

    Reparationssæt til Opel foldenøgle med 2 knapper – version 2

    249,95 DKK 219,95 DKK
    Pris ex. moms: 175,96 DKK – 799,96 DKK
    Vælg antal for pris Dette vare har flere varianter. Mulighederne kan vælges på varesiden
  • Tilbud!
    Nøgle til Opel Corsa E med keyless betjening

    Nøgle til Opel Corsa E, Peugeot E-208 Elbiler & ny Citroën ë-C3 med nøglefri betjening (keyless)

    Den oprindelige pris var: 4.500,00 DKK.Den aktuelle pris er: 2.500,00 DKK.
    Pris ex. moms: 3.600,00 DKK 2.000,00 DKK
Vælg valuta